Tiedotteet
Teatteriaamiaisella tehdään yhteistyötä
27.9.2016
Teatteriravintolan monipuolisen aamiaisen äärellä tarkastellaan kerran kuukaudessa teatteria eri näkökulmista.
Tämän viikon torstaina, 29. syyskuuta, teatteriaamiaisella keskustellaan teatterin yhteistyöstä eri tahojen kanssa. Teatterin toiminta on jo lähtökohtaisesti vastavuoroista. Tehdäänhän esitykset yleisölle, ihmisille, jotka tulevat talon ulkopuolelta hakemaan elämyksiä.
Yhteistyötä on myös toisten teattereiden, taidelaitosten ja muiden toimijoiden kanssa toteutuva alueellinen ja valtakunnallinen yhteinen toiminta.
Seinäjoen kaupunginteatterin myynti- ja markkinointipäällikkö Marjo Tamminen avaa aihetta ja kertoo, mitä mahdollisuuksia esimerkiksi ensi vuonna vietettävä Suomi 100 -juhlavuosi tarjoaa sekä teatterille että teatterin yhteistyökumppaneille. Mukana keskustelussa on toimitusjohtaja Markko Heinonen.
Aamiainen on tarjolla kello 8-9.30.
Seuraavat syyskauden teatteriaamiaiset järjestetään:
– 27. lokakuuta on mukana teatterikuraattori Jelena Jokelin-Muilu ja aiheena teatteri kulttuurikasvattajana
– 24. marraskuuta keskustellaan Suomi 100 -juhlavuodesta ja kuullaan Täällä Pohjantähden alla -näytelmän ohjaajaa Juha Luukkosta.
Fazer-teatteriravintolan monipuolisesta aamiaisbuffet’sta voi poimia omat yksittäiset mieliherkkunsa tai nauttia koko aamiaisen 6 euron hintaan.
Teatterin verkkolehti
|
Tiedote / Blogi / Video / Podcast / Oppimateriaali
-
Oppimateriaali
27.1.2026
Oppimateriaali: Seitsemän koiraveljestä
-
Blogi
15.1.2026
Me teemme Solmussa-musikaalin
-
Tiedote
19.12.2025
Teatterivuosi 2025 osoitti: ”Taidetta tarvitaan avuksi hahmottamaan paikkaamme maailmassa”
-
Podcast
9.12.2025
Lämpiöelämää-livepodcast 6.3: näyttelijä Tomi Turunen
-
Tiedote
8.12.2025
Seinäjoen kaupunginteatterin verkkokauppa ja lipunmyynti uudistuvat
-
Blogi
4.12.2025
Esteetön näytös huhtikuussa 2026
-
Tiedote
3.12.2025
Seinäjoen kaupunginteatterin katsojat käyttivät kaupungissa liki 6,5 miljoonaa euroa
-
Blogi
21.11.2025
Saiturin joulu -käsiohjelma
-
Tiedote
19.11.2025
Jääkärin morsian kysyy mikä on tämän päivän jääkäriliike?
-
Podcast
13.11.2025
Lämpiöelämää-livepodcast 6.2: ohjaaja Tom Petäjä
-
Tiedote
12.11.2025
Suomen kantaesitys: Dracula päivänvaloon Törnävän kesäteatterissa 2026
-
Blogi
10.11.2025
Blogiarvio: Täydelliset häät hulluttelee ja yllättää

Vastaa